info@mediremedyhealth.com
Harbiye Mah. Nisan Sok. 24/6 Çankaya / Ankara

Göz Hastalıkları

Mediremedy, dünya standartlarında hastaneler ve sağlık merkezlerindeki en modern teknik ve cihazları kullanarak alanında uzman göz doktorları ile çalışmaktadır.

Hastanelerimizde ve sağlık merkezlerimizde katarakt, pars plana vitrektomi, glokom, diplopi, miyopi, hipermetropi ve astigmatik ameliyatları en son tıbbi teknikler kullanılarak başarıyla yapılmaktadır.

GÖZ LAZER AMELİYATI (GÖZ ÇİZDİRME)

Göz lazer ameliyatı, miyop, hipermetrop, astigmat ve uygun durumdaki keratokonus problemlerinin giderilmesine yönelik yapılmaktadır. Bu tedaviler göz çizdirme olarak da anılmaktadır. Bahsi geçen bu problemler, kişilerin günlük yaşamını zorlaştıran ve bireylerin kendi başlarına yaşama imkanlarını çok ileri seviyelerde azaltabilen sağlık problemlerindendir. Sağlıklı bir görme için kontakt lens veya gözlük kullanımını zorunlu kılan bu görme problemleri, kişilerin yaşam konforunu düşürmektedir. Kişinin günlük yaşamına devam edebilmesi için gözlük kullanımı, birçok kişi açısından istenmeyen bir durum olabilmektedir.

Geçmiş yıllarda göz numarası bozuk olan kişiler için gözlük kullanımı zorunlu bir durum sayılmaktaydı. Sonraki yıllarda kontakt lenslerin çıkmasıyla birlikte bu zorunluluk ortadan kalkmıştır. Ancak kontakt lenslerin sürekli takılıp çıkarılabilmesi nedeni ile kişilerin yaşadığı çeşitli zorluklar vardır. Bu lensler, ayrıca gözü enfeksiyon kapmaya yatkın hale getirmeleri gibi nedenlerle gözlük kullanımına karşın bazı avantajlı olmayan durumlar barındırabilmektedirler.

Son 20-25 yılda tıp alanındaki teknolojik gelişmelerle birlikte gün geçtikçe daha güvenli bir hal almış olan lazer göz ameliyatı teknolojileri sayesinde, hastalar gözlük veya kontakt lens dışında görme kusurlarının giderilmesine yönelik kalıcı bir alternatife sahip olmuşlardır.

KATARAKT

Katarakt, göz içerisinde bulunan lensin yüzeyinde oluşan çeşitli lekelenmeler sonucu saydamlığını yitirmesi ile ortaya çıkan bir göz hastalığıdır. Bu lekelenmelerin nedeni, lens çekirdeğinin yapısında yaşanan kimyasal değişimlerdir. Kataraktın tek tedavisi ameliyattır. Cerrahi müdahale ile doğal göz içi lensin yerinden çıkartılarak, yapay bir mercek ile değiştirilmesiyle gerçekleştirilir. Katarakt tedavisi kalıcı olarak yalnızca cerrahi müdahale ile gerçekleştirilir. Katarakt ameliyatı dünyada en çok uygulanan cerrahi operasyonlardan biridir.

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK

Bizi doğrudan arayabilir, e-posta gönderebilir veya iletişim formunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz, en kısa sürede size geri döneceğiz!